„Ve spolupráci s Next Reality je obrovský potenciál,“ říká ředitel Martin Frantík

V roce 2019 došlo k uzavření strategické spolupráce mezi Partners a NEXT REALITY.  Krátké shrnutí si v rozhovoru připravil ředitel Partners Martin Frantík.

Jak se v loňském roce podařilo rozjet spolupráci s Next Reality?
Spolupráci s Next Reality se podařilo naplno nastartovat ve 4. kvartále 2019 a první čísla hovoří tak, že můžeme oboustranně neskutečně profitovat.

Spolupráce má obrovský potenciál a poradcům nabízí například vykrytí poklesu hypoteční produkce.
Všichni víme (a teď to bude ještě důležitější), že musíme chránit portfolia svých klientů. Proto řada poradců pochopila, že nemohou předávat kontakty na své klienty do jiných realitních kanceláří, kde je velké riziko, že je následně zpracuje „jejich“ finanční divize. Každá z větších realitních sítí má totiž dnes zajištěné finanční služby, ať už vlastní, nebo provázané na velké finanční zprostředkovatele. Jen s Next Reality tak máme garanci, že bude klient ochráněn a zůstane u nás.
S Nextem máme navíc díky spolupráci i širší nabídku služeb. Klientům vzájemně zajistíme komplexní servis tzv. pod jednou střechou se zachováním maximální kvality.

Jak ze spolupráce mohou těžit realitní makléři?
Realitní byznys je příležitostný. Realitní makléři po skončení obchodu musí složitě vyhledávat nové klienty, kteří mají zájem prodat nemovitost. My jsme ale s klienty v neustálém kontaktu, zajišťujeme průběžné služby, takže jsme často ti první, kteří se o požadavku prodat nemovitost dozví. Naši klienti nám navíc důvěřují, proto po nás chtějí tip na někoho, koho zase máme prověřeného my. Na trhu není mnoho firem, se kterými bychom mohli takto strategickou spolupráci navázat, vlastně krom Nextu žádná. Next reality je česká síť, staví svoje služby na kvalitě. V tom jsme stejní.

Fungují synergie?
Ano, skvěle, a stále máme kam růst. Partners marketům i celým ředitelstvím, kteří jsou seznámení se spoluprací s Next Reality a znají osobně své realitní partnery v regionu, se doporučení jen hrnou. Jako příklad uvedu Vyškov a Brno, v nichž už teď jsou neskutečná čísla z realitních a finančních obchodů.

Jaký je vůbec potenciál spolupráce?
Než jsme projekt spustili, zanalyzovali jsme konkurenci a možnosti trhu. Pomohlo nám, že jsme získali i několik zkušených lidí do spolupráce. Ti si moc dobře uvědomovali, že jsou na začátku velkého projektu. Díky tomu, že spolupráci mezi realitními a finančními makléři zažili jinde, hned začali maximálně vytěžovat všechny příležitosti. Již dnes víme, že realitní makléř si přijde ročně na desítky kontaktů na majitele nemovitostí. Finanční poradce, který má pak navázaný tým realitních makléřů, pak neví, kam dřív skočit. Detailní informace, včetně čísel a ukázek konkrétních případů a výdělků, velmi rád představím každému, kdo by měl o spolupráci zájem.

Co se povedlo a co je třeba vylepšit, posunout?
Máme nastavené mechanismy předávání leadů z obou stran, propojené systémy, motivující provizní systém, za realitní obchody získáváme BJ do kariéry (což je pro řadu poradců zásadní). Abychom ale mohli vše naplno využívat a abychom dosáhli vyššího růstu klientů, finančního i BJ, je důležité, aby se jednotlivá ředitelství a PM seznamovaly s kolegy z Next Reality. Kolegové z Nextu založili FB skupinu „NEXT REALITY pro Partners“, kam se každý z nás může připojit a získávat aktuální informace o naší spolupráci. Info visí taktéž v našem intranetu, klienti pak najdou odkazy na služby Nextu v internetovém bankovnictví Mojepartners.

Jak tuto spolupráci ovlivní současná situace na trhu, co očekáváte a dále plánujete?
Domnívám se, že ze současné situace můžeme hodně vytěžit. Při každé online schůzce či telefonátu se jako poradce mohu doptat na aktuální situaci s bydlením, když vím, že jsem pomáhal financovat investiční byt na pronájem apod. Děti se budou dále rodit, stále se budeme stěhovat, rozvádět, dědit. Řešení bydlení a financí tu bude i po koronaviru.
Jediné, co nás dnes trochu brzdí, je, že bychom do spolupráce potřebovali více realitních makléřů a v lokalitách, kde Next reality nemají pobočky, i nové franšízanty. Ty můžeme okamžitě propojit na finanční služby. Navíc pro ty, kteří by chtěli využít potenciál spolupráce maximálně, je zde i příležitost otevření společné franšízy Next reality a Partners market. Takto již v Česku funguje několik poboček a další budou přibývat. Jednáme nyní s celou řadou zájemců.

Martin Frantík, ředitel Partners
tel: 607 706 643
email: martin.frantik@partners.cz

Pokud máte zájem o otevření vlastní franšízy Next reality, kontaktujte:
Petr Zelenka, ředitel partnerské sítě
tel: 724 817 540
email: petr.zelenka@nextreality.cz

Máte zájem o spolupráci ? Zanechte nám své kontakty, ozveme se Vám.

Jak nakládáme s vašimi osobními údaji se dočtete ZDE.